Remis z rezerwami Lecha

Debiut Marcina Woźniaka w roli pierwszego trenera KKS-u na remis. W sobotę, w meczu 31 kolejki drugoligowych rozgrywek kaliszanie zremisowali na boisku we Wronkach z rezerwami Lecha Poznań 1:1. Kaliszanie wyszli na prowadzenie już w pierwszej minucie. Wtedy to Michał Bednarski zagrał idealne w pole karne do Huberta Sobola, a ten precyzyjnym strzałem zdobył bramkę. Choć jeszcze przed przerwą "kakaesiacy" stworzyli kilka okazji do podwyższenia wyniku, to ostatecznie nie zdołali utrzymać prowadzenia. W 81 minucie Adam Dębiński sfaulował rywala w polu karnym, sędzia podyktował "jedenastkę", którą na gola zamienił Maciej Wichtowski. Stąd po meczu kaliski szkoleniowiec nie krył rozczarowania takim obrotem wydarzeń:

"Jest niedosyt, bo okazji naprawdę nam nie brakowało. Już w pierwszej połowie powinniśmy podwyższyć prowadzenie. W ostatnich meczach tych okazji strzeleckich nie kreowaliśmy, a tutaj było ich sporo. Tymczasem jedna sytuacja gospodarzy, bezsensowny faul spowodował, że straciliśmy dwa punkty, które były dla nas bardzo istotne".

Remis we Wronkach spowodował, że na trzy kolejki przed końcem sezonu KKS Kalisz z dorobkiem 49 punktów spadł na trzecie miejsce w tabeli, a przypomnijmy, że bezpośrednio do I ligi awansują dwa najlepsze zespoły. O jeden punkt kaliską ekipę wyprzedza Kotwica Kołobrzeg. Do decydującego starcia tych zespołów dojdzie już 11 maja na stadionie przy Łódzkiej w Kaliszu.

Lech II Poznań – KKS Kalisz 1:1 (0:1)

Bramki: Hubert Sobol (1.) Maciej Wichtowski (81. – rzut karny)

Lech II Poznań: Mateusz Pruchniewski – Maciej Orłowski, Bartosz Tomaszewski, Maciej Wichtowski, Ksawery Kukułka (62. Karol Kalata, 78. Marcin Czekała), Igor Kornobis (62. Szymon Pawłowski), Igor Brzyski (62. Jan Niedzielski), Aleksander Nadolski, Maksymilian Dziuba, Maksym Pietrzak (33. Igor Stankiewicz), Kamil Jakóbczyk

KKS Kalisz: Maciej Krakowiak – Maciej Białczyk (75. Adam Dębiński), Wiktor Smoliński, Bartosz Kieliba, Mateusz Gawlik, Jakub Staszak, Michał Bednarski, Mateusz Wysokiński (82. Oskar Kalenik), Adrian Cierpka, Nestor Gordillo (82. Kamil Koczy), Hubert Sobol (75. Bartłomiej Putno).